Beynəlxalq Avtovağzal kompleksi ərazisində baş vermiş sürüşmə zonasında bərkitmə işləri artıq tam olaraq yekunlaşıb. Bu barədə May.Az-a Bakı Nəqliyyat Agentliyindən məlumat verilib. Məlumata görə, avtobus dayanacağının yerləşdiyi 250 metr uzunluğunda olan köməkçi yol bu gündən sürücülərin istifadəsinə verilir.
Daxili İşlər Nazirliyinin Baş Dövlət Yol Polisi İdarəsi (BDYPİ) respublika ərazisində sərnişindaşıma fəaliyyəti ilə məşğul olan hüquqi və fiziki şəxslərə təkrar müraciət ünvanlayıb. İdarədən May.Az-a bildirilib ki, yay mövsümü ilə əlaqədar ayrı-ayrı regionlara səyahətə çıxan vətəndaşların, eləcə də ölkəmizə istirahətə gələn xarici turistlərin sayı artdığından yollarda nəqliyyatın hərəkət
Naxçıvan Muxtar Respublikasında hər on min nəfərə 15 həkim düşür. "Report" xəbər verir ki, bu gün 207-si rayonlarda olmaqla muxtar respublikada əhaliyə 229 tibb müəssisəsi tərəfindən xidmət göstərilir. Həmin tibb müəssisələrində 686 həkim, 2 min 72 orta tibb işçisi çalışır ki, bu, muxtar respublika üzrə hər 10 000 nəfərin 15 həkim, 46 orta tibb işçisi ilə təmin olunması deməkdir. Qeyd
Çində baş verən bu hadisə görənləri heyrətə saldı. May.Az Milli.Az-a istinadən xəbər verir ki, ailəsinin "tapdığı" qızla evlənməyə hazırlaşan gənc, qızın üzünü görüncə şok keçirib. Çin adət-ənənələrinə görə, toy gününə qədər evlənəcəyi qızın üzünü görməsi qadağa sayılan şəxs qızı görüncə intihar etmək istəyib. Özünü çaya atan oğlanı yoldan keçənlər xilas ediblər.
Əmlak Məsələləri Dövlət Komitəsi sentyabr ayında avtomobillərin növbəti hərracını keçirəcək. Avtosfer.az-ın verdiyi məlumata görə, bununla bağlı məlumat komitənin rəsmi internet səhifəsində yerləşdirilib. Məlumatda bildirilir ki, sentyabrın 14-də baş tutacaq hərraca çıxarılan nəqliyyat vasitələrinin sayı 7 ədəddir. Həmin avtomobillər artıq bir neçə dəfə hərraca çıxarılıb. Bu dəfə isə təkrar
Bu gün Bakı Ağır Cinayətlər Məhkəməsində mərhum xalq artisti İlhamə Quliyevanın sabiq köməkçisi Mehriban Hüseynovanın cinayət işi üzrə məhkəmə prosesi davam etdirilib. "Qafqazinfo"nun prosesdə iştirak edən əməkdaşının verdiyi xəbərə görə, hakim Səbuhi Hüseynovun sədrliyi ilə keçirilən prosesdə Mehriban Hüseynovanın rəfiqəsi Kəmalə Rüstəmova ifadə verib. K.Rüstəmovanın sözlərinə görə,
Hava Nəqliyyatında Baş Gömrük İdarəsinin Gömrük hüquqpozmalarına qarşı mübarizə şöbəsinə daxil olmuş əməliyyat məlumatı əsasında, Naxçıvan-Bakı aviareysi ilə gələn Azərbaycan vətəndaşı saxlanılaraq onun əl yükünə baxış keçirilib. Dövlət Gömrük Komitəsinin mətbuat xidmətindən May.Az-a verilən məlumata görə, malların yoxlanılması zamanı vətəndaşa məxsus dörd ədəd sellofan paketdən Azərbaycanın
Badamdar qəsəbəsini dayanıqlı içməli su ilə təmin etmək üçün ”Alatava” mərkəzi su anbarının imkanlarından istifadə olunacaq. "Azərsu” Açıq Səhmdar Cəmiyyətinin İctimaiyyətlə əlaqələr şöbəsindən verilən məlumata görə, həmin anbardan suyun Badamdar qəsəbəsində yeni inşa olunmuş anbara çatdırılması üçün 1000 mm diametrli polad borularla 9,8 km uzunluğunda magistral su xəttinin çəkilməsi
Dolların bahalaşmasının Azərbaycan iqtisadiyatına, əhalinin sosial vəziyyətinə mənfi təsirləri davam edir. Artıq iki gündür ərzaq məhsullarının və gündəlik təlabat mallarının qiymətlərində artım müşahidə olunur. Çörəyin qiyməti 10 qəpik artıqdan sonra tütün məmulatları 20-40 qəpik civarında bahalaşdı. "Bizim Yol”-un əməkdaşının satıcılarla söhbəti zamanı məlum olub ki, ən böyük artım şəkər
Müğənni, əməkdar artist Aygün Bəylərin qardaşı da daxil olmaqla 6 nəfərin 3 il əvvəl törətdiyi və üstü indi açılan qətlin motivi bəlli olub. May.Az sputnik.az-a istinadən bildirir ki, həmin şəxslər Aygün Bəylərin əmisi nəvəsi Elnur Hümbətovu narkotik söhbətinə görə öldürüb cəsədi gizlədiblər. Məsələ bundadır ki, onlar həyətyanı sahələrdən birində nəşə əkiblər. Necə olubsa mübahisə zamanı Elnur
Bu gün bir sıra banklar dollar satışını tamamilə dayanadırıb. May.az fins.az-a istinadla verdiyi məlumata dollar satışını dayandıran bankların sayı 15-ə çatıb. Qeyd edək ki, Azərbaycan Mərkəzi Bankı 30 avqust tarixinə valyuta məzənnələrini açıqlayıb. Mərkəzi Bankdan verilən məlumata görə, ABŞ dollarının avqustun 30-na olan rəsmi məzənnəsi 1,6280 manat təşkil edir. Həmin bankların siyahısını
Azərbaycan, Ukrayna və Qazaxıstandan olan bir neçə güləşçinin Pekin-2008 və London-2012 Olimpiya oyunlarında qazandığı medallar dopinqlə əlaqədar geri alınacaq. AzVision.az xəbər verir ki, bu barədə "FloWrestling” məlumat yayıb. Hələlik adı dopinq qalmaqalında hallanan güləşçilərin kimliyi açıqlanmayıb. Bundan əlavə Pekin-2008 Olimpiya Oyunlarının qalibi Özbəkistan təmsilçisi Artur